قوانین حمایت از حقوق مؤلفین ، مصنفین وپژوهشگران ( کپی رایت )

1.هرگونه استفاده از آثارمورد حمایت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ( چاپی ، الکترونیکی ، پایان نامه و طرح های تحقیقاتی ) باید مطابق قانون و با ذکر منبع باشد .

2. نسخه برداری یا بازتولید ( ذخیره سازی موقت ) از آثار الکترونیکی و چاپی منتشره داخل و خارج از دانشگاه ،از حقوق انحصاری صاحب / صاحبان آن اثر است و باید با کسب اجازه از آنان صورت پذیرد .

3.اخذ رضایت کتبی از صاحب /صاحبان آثار غیرفارسی زبان ، به منظور ترجمه به زبان فارسی و ارائه آن به واحد انتشارات جهت تعیین امتیاز کتاب الزامی است . در غیر اینصورت به کتاب ترجمه شده امتیازی تعلق نخواهد گرفت

4. دسترسی کاربران به متن اصلی کتاب های الکترونیکی منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، قبل از پرداخت هزینه تعیین شده جهت فروش کتاب ، بر خلاف قوانین مصوب کپی رایت است .

5.دسترسی کاربران به متن گزارش نهایی و طرح نامه های مصوب طرح های تحقیقاتی در سامانه تحت وب مدیریت اطلاعات تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بر خلاف قوانین مصوب کپی رایت است .

6. گرفتن عکس از پایان نامه ها ،با هرنوع وسیله ممکن و کپی برداری بیش از 15 صفحه اول در کتابخانه مرکزی و کتابخانه های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ممنوع است .

7. چاپ و ذخیره سازی فایل های دیجیتالی پایان نامه های دانشگاه که از طریق نرم افزار کتابخانه جامع و مبتنی بر وب در اختیار کاربران قرار می گیرد ، ممنوع است .

8 . انتشار و توزیع آثار منتشره دانشگاه به نام شخصی به غیر از پدیدآورنده / پدیدآورندگان اصلی خلاف قانون کپی رایت است و فرد خاطی به کمیته رسیدگی به تخلفات پژوهشی معرفی خواهد شد

. 9. مسئولیت صحت وسقم کلیه داده ها در آثار منتشره دانشگاه به عهده نویسنده / نویسندگان هر اثر می باشد و در صورت تخلف فرد خاطی به کمیته رسیدگی به تخلفات پژوهشی ارجاع داده خواهد شد .

10. تبدیل پایان نامه به کتاب تنها با ارئه موافقت کتبی استاد راهنما ، مشاور و دانشجو به واحد انتشار صورت می پذیرد .